Keramické trio sovička

Výrobca: Eva Huňová

Keramické trio sovička

6,00 12,00 

Keramické trio sovička

Ak patríte medzi milovníkov sovičiek, stačí si len vybrať – hrnček, brošňa veľká, brošňa malá… Je to len na Vás. Prípadne si nakombinujte malú sériu z týchto krásnych ručne vyrábaných keramických darčekov. Potešte seba, svojich blízkych či priateľov originálnym darčekom.

Modelovaná v rukách či točená na kruhu. Keramika je súčasťou našich domácností už stáročia. Tvárnosti hliny podľahla aj keramikárka Eva Huňová, ktorá sa vo svojej dielni v horehronskej obci Valaská necháva unášať vlastnou fantáziou a z kúskov hliny z jej rúk vychádzajú všakovaké výtvory, ktorým vdychuje život. Vznikajú tak ručne robené keramické predmety, ktoré vašu domácnosť rozihrajú farbami a zároveň potešia.

Rozmery
hrnček priemer 9 cm, výška 11 cm
veľká brošňa 5,5X3 cm
malá brošňa 2,5X2,5 cm

Špecifikácia

Kód produktu Z17RP01-02-1
Categories , , ,
Regions Horehronie
Sposob výroby

ručne modelovaná dekoratívna keramika

Variant

hrnček, brošňa veľká, brošňa malá

O výrobcovi

Výrobca: Eva Huňová

Keď hlina ožije pod rukami

Vo svojej malej dielničke ručným modelovaním vkladá príbehy do kúskov hliny. Z nádejnej maliarky Evy Huňovej sa stala všestranná umelkyňa s nadšením pre prácu. Ručne tvorené šperky, kvety, miniatúry, mydelničky a ďalšie výrobky, všetky čerpá zo svojej studnice nápadov. Do hliny ukrýva aj kúsky Horehronia. V jej keramických reliéfoch sa zrkadlia čarovné miesta regiónu, v šumiackom chotári učupená Chamkova stodola či Ľupčiansky hrad. Tie so sústredením zvečňuje aj vypaľovaním do drevených dosiek.

Kontakt:
Eva Huňová
Hronská 425/38, 97646 Valaská
Tel.: +421915819036, Email: kreativnydarcek@gmail.com
Web: www.kreativnydarcek.webnode.sk